V sobout 16.5. se v České Lípě představil vedoucí Most a obě družstva předvedla velmi pohlednou házenou, která měla tu nejvyšší úroveň v Severočeské lize.
Most se na venkovním hřišti představil s velmi pestrou hrou, Lokomotiva bojovala a předvedla svůj nejlepší výkon nejen na jaře, ale i v celé letošní sezóně.
Poločas přinesl pěti brankový rozdíl pro vedoucí Most, Lokomotiva však bojovala a dokonce se dostala na dostřel jediné branky 19:20, bohužel se nepodařilo vyrovnat a následně pak Most několika brankami rozhodl celý zápas. S předvedenou hrou může být domácí družstvo spokojeno.
01.06.2009 19:13:55
slavekvnovotny
Co je to Házená?
Házená je kolektivní míčový sport, ve kterém proti sobě nastupují dva sedmičlenné týmy. Její počátky mají prapůvod už v míčových sportech starého Řecka. Hry tehdy sloužily dospělým jako forma zábavy nebo obřadu a dětem jako příprava na dopělost. Staří Římané provozovali míčové hry dokonce jako léčebný prostředek. Házenou(tehdy pod názvem Handbold) vymyslel dánský učitel Holger Nielsen v roce 1898. První pravidla vyšla v roce 1906. V Německu se v roce 1911 objevila varianta hry, ve které proti sobě nastupují dva jedenáctičlenné týmy, tzv. velká házená. Ta byla v roce 1936 na programu olympijských her v Berlíně.

Copyright reserved Lokomotiva Česká Lípa
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one