V neděli 26.4. 09 jsme nastoupili v Děčíně, proti tamnímu "áčku". Děčin nastoupil snad v nejsilnější sestavě, kterou je schopen sestavit. Děčín od začátku měl herní převahu, která se ještě zvýšila po odstoupení hostujícího Pavlíčka. Lokomotiva v druhém poločase ještě bojovala a snažila se Děčínu hru znepříjemnit, avšak velmi kompaktní hra Děčína slavila úspěch. Děčín vyhrál zcela zasloužně nad Lokomotivou 25:18 (13:7).
Od začátku byla hra celkem tvrdá, Děčín od začátku šel tvrdě za vítězstvím, Lokomotiva však držela krok, jistý zlom přišel kolem 10 min., kdy ze zápasu odstoupil Pavlíček, v dresu Lokomotiva jediná typická střední spojka. Následně pak Děčín opanoval hru.
Kladem na straně Lokomotivy byl návrat Štěpána Hajžina na levou spojku a jeho hra ani potřech letech neztratilo na kráse, nutno podotknout, že hlavně díky jeho brankovému příspěvku Lokomotiva odešla ze zápasu ze zápasu se slušným výsledkem.
01.06.2009 18:58:00
slavekvnovotny
Co je to Házená?
Házená je kolektivní míčový sport, ve kterém proti sobě nastupují dva sedmičlenné týmy. Její počátky mají prapůvod už v míčových sportech starého Řecka. Hry tehdy sloužily dospělým jako forma zábavy nebo obřadu a dětem jako příprava na dopělost. Staří Římané provozovali míčové hry dokonce jako léčebný prostředek. Házenou(tehdy pod názvem Handbold) vymyslel dánský učitel Holger Nielsen v roce 1898. První pravidla vyšla v roce 1906. V Německu se v roce 1911 objevila varianta hry, ve které proti sobě nastupují dva jedenáctičlenné týmy, tzv. velká házená. Ta byla v roce 1936 na programu olympijských her v Berlíně.

Copyright reserved Lokomotiva Česká Lípa
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one