I bez Pavlíčka Lokomotiva zvítězila

Házenkáři Lokomotivy Česká Lípa porazili v sobotním utkání severočeské ligy Slovan Varnsdorf 30:19. Výsledek napovídá, že Lokomotiva v poklidu dokráčela k vítězství, opak byl však pravdou.

V úvodní desetiminutovce zápasu, za vyrovnaného stavu skóre, přišla Lokomotiva o jednu ze svých spojek Pavlíčka, který kolem 10. minuty utkání při obraném zákroku utrpěl tržnou ránu nad obočím a musel být ošetřen na místní pohotovosti. Pavlíček byl v úvodu hlavní postavou Lokomotivy, dokázal se prosazovat přes obranu domácích a jeho zranění zastavilo narůstající tlak Lokomotivy. Lokomotiva musela přeskupit své řady a snažila se skórovat z rychlých protiútoků. Lípa si tak dokázala do 20. minuty vybudovat pětibrankové vedení, které do konce poločasu ještě navýšila. Poločas tak skončil 8:14 pro hosty z České Lípy.

 

Druhý poločas přinesl rozkouskovanou hru, Varnsdorf předváděl házenou plnou technických chyb a přehlídku neproměněných šancí, při kterých se předvedl i českolipský brankář svými zákroky. Na straně Lokomotivy se v útoku lehce prosazoval Petr Pospíšil střelbou z dálky, který z domácího gólmana dělal jen přihlížejícího diváka. Lokomotiva dokázala i v druhém utkání v sezóně vstřelit soupeři 30 branek a připsala si důležité vítězství z hřiště, na kterém v minulém kole vyhořel i Liberec, sestuptivší z 2. ligy.

Sestava a branky – Jirousek M. – Pospíšil P. 7, Drobný M. Pospíšil V. a Knap L. po 5, Hejl T. a Pavlíček P. po 3, Duben J. a Rataj M. po 1, Drobný J.

V sobotu 27.9. od 12.30 přivítá Lokomotiva na svém hřišti Slavoj Děčín „A“. Pro českolipské házenkáře může případný nejistý start Pavlíčka znamenat značné problémy, které se mohou projevit hlavně v útoku. Věříme, že Lokomotiva zvítězí i dalším utkání a předvede svou tradiční hru.

=======================================================

23.09.2008 20:42:19
slavekvnovotny
Co je to Házená?
Házená je kolektivní míčový sport, ve kterém proti sobě nastupují dva sedmičlenné týmy. Její počátky mají prapůvod už v míčových sportech starého Řecka. Hry tehdy sloužily dospělým jako forma zábavy nebo obřadu a dětem jako příprava na dopělost. Staří Římané provozovali míčové hry dokonce jako léčebný prostředek. Házenou(tehdy pod názvem Handbold) vymyslel dánský učitel Holger Nielsen v roce 1898. První pravidla vyšla v roce 1906. V Německu se v roce 1911 objevila varianta hry, ve které proti sobě nastupují dva jedenáctičlenné týmy, tzv. velká házená. Ta byla v roce 1936 na programu olympijských her v Berlíně.

Copyright reserved Lokomotiva Česká Lípa
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one