4.10.2008: Jiskra Mimoň - Loko Česká Lípa

Zdroj: Českoliopský deník - http://ceskolipsky.denik.cz/ostatni_region/v-hazenkarskem-derby-dominovala-lokomotiva20081009.html

Mimoň - Českolipští házenkáři potvrdili roli favorita a porazili Mimoň jednoznačně o 18 gólů

Dlouho očekávané utkání mělo zcela hladký průběh, ve kterém jasně dominovali házenkáři Lokomotivy. A dá se říci, že ve všech směrech. Jejich hra byla rychlá a oproti soupeři také o poznání nápaditější. „Projevila se vyšší technická vyspělost našeho týmu a také lepší fyzická kondice,“ přidal další důvody vysokého vítězství prezident českolipského oddílu Patrik Pavlíček.

Jediné ospravedlnění propastného rozdílu v konečném skóre můžou Mimoňští hledat v absenci 3 hráčů základního kádru. Citelně jim chyběl zejména na spojce Robert Rajchl a v brance Milan Kábele.

Do utkání přitom vstoupili lépe, když se dostali hned v prvních minutách do dvoubrankového vedení. To jim ale nevydrželo dlouho. Lokomotiva v 7. minutě srovnala na 3:3 a během dalších 8 minut dala šňůru 5 gólů, čímž svému soupeři definitivně utekla. Do kabin se šlo za stavu 5:12 pro hosty.

Dostatečný náskok házenkáře České Lípy neukolébal. Naopak, hned po přestávce vyráželi ze zabezpečené obrany k rychlým protiútokům, ze kterých vytěžili sedm gólů v řadě, aniž by inkasovali. Ve znamení drtivého náporu Lokomotivy proti bezradné Jiskře se nesl i zbytek utkání. Hosté nakonec přehráli snadno domácí výběr 29:11 a znovu potvrdili suverénní postavení na první příčce severočeské ligy.

„Utkání mělo od začátku jednoznačný průběh,“ uznal předseda mimoňského oddílu František Stárek. „Lokomotiva je lépe fyzicky připravená, z čehož pramenilo hodně branek z rychlých protiútoků. Také celkově měl soupeř lepší herní projev,“ dodal.

Jiskra Mimoň - Lokomotiva Česká Lípa 11:29 (5:12).

Rozhodčí: Primus – Štrébl.

Sestava a branky Jiskry: Hromádko, Kala (1), Kvapil (2), Ježek (2), Šámal, Rychnovský (3), Duzbaba (2), Zeman, Hons (1), Opelt, Vozůrka, Janeček.

Sestava a branky Lokomotivy: Jirousek, Jahoda, Knap (7), Poslpíšil V. (1), Pospíšil P. (4), Pavlíček (3), Duben (4), Hejl (3), Drobný J., Drobný M. (7).

Vyloučení: 0 – 2.

=======================================================================
09.10.2008 18:39:36
slavekvnovotny
Co je to Házená?
Házená je kolektivní míčový sport, ve kterém proti sobě nastupují dva sedmičlenné týmy. Její počátky mají prapůvod už v míčových sportech starého Řecka. Hry tehdy sloužily dospělým jako forma zábavy nebo obřadu a dětem jako příprava na dopělost. Staří Římané provozovali míčové hry dokonce jako léčebný prostředek. Házenou(tehdy pod názvem Handbold) vymyslel dánský učitel Holger Nielsen v roce 1898. První pravidla vyšla v roce 1906. V Německu se v roce 1911 objevila varianta hry, ve které proti sobě nastupují dva jedenáctičlenné týmy, tzv. velká házená. Ta byla v roce 1936 na programu olympijských her v Berlíně.

Copyright reserved Lokomotiva Česká Lípa
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one