27.9. 2008: Lokomotiva - Slavoj Děčín A 23:11 (10:5)

V sobotu 27.9. 2008 porazila Lokomotiva Slavoj Děčín "A" 23:11, po poločase 10:5.
Házená nepřiliš vysoké kvality byla vidět od 12,3 na házenkářském hřišti Lokotky. Lokomotiva předvadla velmi slabí výkon, který však bohotě stačil na Děčín, který přicestoval jen se sedmi hráči do hry. Lokomotiva v klidu kontrolovala celý průběh zápasu, od počátku vedla, soupeř jí však vnutil svůj pmalý styl hry, na který Lokomotiva až lehce přistoupila.

Když v druhém poločase Lokomotiva přidala na rychlosti, objevila se další slabá stránka, Lokomotiva v rychlém protiútoku často strácela balón a neproměńovala své brankové šance.
Zápes se odehrál ve zcela přátelské=m a sportovní duch, oba soupeři dobře věděli, kdo tahá v tu chvíli za kratší konec.

Sestava Loko: Jirousek, Knap, Poslpíšil V, Pospíšil P, Pavlíček, Duben, Hejl, Rataj, Drobný J., Drobný M.

==========================================================================
27.09.2008 18:04:40
slavekvnovotny
Co je to Házená?
Házená je kolektivní míčový sport, ve kterém proti sobě nastupují dva sedmičlenné týmy. Její počátky mají prapůvod už v míčových sportech starého Řecka. Hry tehdy sloužily dospělým jako forma zábavy nebo obřadu a dětem jako příprava na dopělost. Staří Římané provozovali míčové hry dokonce jako léčebný prostředek. Házenou(tehdy pod názvem Handbold) vymyslel dánský učitel Holger Nielsen v roce 1898. První pravidla vyšla v roce 1906. V Německu se v roce 1911 objevila varianta hry, ve které proti sobě nastupují dva jedenáctičlenné týmy, tzv. velká házená. Ta byla v roce 1936 na programu olympijských her v Berlíně.

Copyright reserved Lokomotiva Česká Lípa
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one