Tak je tady konečně začátek

V sobotu od 9.00 hod. to vše začne. Přijďte všichni.
V sobotu 13.9. to konečně začne, družstva házané Lokomotivy České Lípy vstoupí do bojů v Severočeské lize. Od 9:00 hod. sehrají první mistrovské utkání starší žáci, kteří v oslabeném kádru budou mít jistě plné ruce a nohy práce s protihráči z Jablonce. Zápas starších žáků zahájí paní starostka Moudrá v rámci zaháujení spolupráce TJ Lokomotiva s městem Česká Lípa na provozu sportovního areálu, který se tím otevře i pro širokou veřejnost.

Od 11:00 hod. pak do Severočeské ligy vstoupí muži Lokomotivy, kteří i letos pomýšlejí jen na mety nejvyšší i přes to, že v letoším roce je Severočeská liga kvalitnější než kdy za posledních 5 let byla. Na konci sezóny chce Lokomotiva být na prvním místě, zaručující postup do vyšší soutěže, který už Lokomotiva několikrát odřekla. Stále hrajeme, abychom se dočkali té nové sportovní haly, kam bezesporu Lokomotiva 2. ligu přinese.

Sportu zdar, házené obzvlášť. Hodně sportovních úspěchů a zážitků nejen pro hráče, ale i pro příznivce českolipské házené.

==========================================================================
11.09.2008 16:55:00
slavekvnovotny
Co je to Házená?
Házená je kolektivní míčový sport, ve kterém proti sobě nastupují dva sedmičlenné týmy. Její počátky mají prapůvod už v míčových sportech starého Řecka. Hry tehdy sloužily dospělým jako forma zábavy nebo obřadu a dětem jako příprava na dopělost. Staří Římané provozovali míčové hry dokonce jako léčebný prostředek. Házenou(tehdy pod názvem Handbold) vymyslel dánský učitel Holger Nielsen v roce 1898. První pravidla vyšla v roce 1906. V Německu se v roce 1911 objevila varianta hry, ve které proti sobě nastupují dva jedenáctičlenné týmy, tzv. velká házená. Ta byla v roce 1936 na programu olympijských her v Berlíně.

Copyright reserved Lokomotiva Česká Lípa
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one