Hráči České Lípy v jablonecké hale nepřekvapili a prohráli

http://ceskolipsky.denik.cz/ostatni_region/hazena_clipa_jablonec_20081104.html

Jablonec nad Nisou - Ve 2. kole Českého poháru splnili Pragováci povinnost a postoupili, nepředvedli nic navíc. 
 

V “dušičkovém čase” předvedly oba týmy házenou, připomínající úroveň, na které se před časem utkávaly ve 3. lize, tedy také “dušičkovou”. Hosté chtěli evidentně ukázat, že jsou lepší než Žatec, který místo nich postoupil do II. ligy a prohrál před týdnem v Jablonci o 13. To se jim bez větších problémů podařilo, i když prohráli 23:18 (11:8).

Domácí Pragováci nastoupili ve značně okleštěné sestavě a přizpůsobili se jejich “pěší” házené. Rozhodující náskok si totiž vytvořili již po šesti minutách, kdy byl stav 4:1. Přesto, že se hosté několikrát dotáhli tak říkajíc na dostřel dvou branek, dál je Pragováci nepustili. Byla z toho poněkud nudná podívaná.
Trenér Dědeček nebyl spokojen především s velkým množstvím chyb v defenzivě, nedostatečně rychlým přechodem do protiútoku a rychlostí přihrávek a pohybu při postupných útocích.

Sestava Loko:
Jirousek - Knap, Duben, Pavlíček, Mifek, Hejl, Drobný M., Pospíšil V., Drobný J.

Zápis o utkání naleznete zde, ve kterém je vidět, že Lokomotiva měla mnohem blíž než napsal autor článku p. Balatka z Jablonce.

=========================================================================
04.11.2008 19:07:52
slavekvnovotny
Co je to Házená?
Házená je kolektivní míčový sport, ve kterém proti sobě nastupují dva sedmičlenné týmy. Její počátky mají prapůvod už v míčových sportech starého Řecka. Hry tehdy sloužily dospělým jako forma zábavy nebo obřadu a dětem jako příprava na dopělost. Staří Římané provozovali míčové hry dokonce jako léčebný prostředek. Házenou(tehdy pod názvem Handbold) vymyslel dánský učitel Holger Nielsen v roce 1898. První pravidla vyšla v roce 1906. V Německu se v roce 1911 objevila varianta hry, ve které proti sobě nastupují dva jedenáctičlenné týmy, tzv. velká házená. Ta byla v roce 1936 na programu olympijských her v Berlíně.

Copyright reserved Lokomotiva Česká Lípa
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one