Házenkářům se nedařilo

http://ceskolipsky.denik.cz/ostatni_region/hazena_mimon_varnsdorf_20081024.html                                                                                                                                                                                     Mimoň, Most - Českolipskou Lokomotivu vyškolil Baník Most a Jiskru Mimoň jednoznačně přehrál Varnsdorf.

Českolipská Lokomotiva ani Jiskra Mimoň v sedmém kole Severočeské ligy nebodovaly. Lokomotiva prohrála v Mostě rozdílem třídy 17:30 a Jiskra podlehla Varnsdorfu jen o trochu mírnějším poměrem 18:26.

Baník Most - Loko Č. Lípa 30: 17 (16:9)

Lídr soutěže to neměl v Mostě vůbec lehké. Baník je totiž považován za spolufavorita Severočeské ligy. K utkání nastoupil v kompletní sestavě i s hráči, kteří mají prvoligové zkušenosti a v soutěži nastupují jen výjimečně. Mostečtí na domácí půdě nedali České Lípě sebemenší šanci, byli jednoznačně lepším týmem na hřišti a zaslouženě zvítězili. „Most předvedl Lokomotivě házenou z říše snů,“ podotkl k utkání Tomáš Hejl a dodal: „Hlavní rozdíl byl v důrazu a efektivitě střelby.“

Českolipští házenkáři si budou chtít napravit reputaci v zítřejším domácím utkání s Libercem, které začíná na hřišti u nádraží půlhodinu po poledni.

Sestava Lokomotivy: Jahoda – Knap, Pospíšil P., Pospíšil V., Drobný M., Drobný J., Mifek, Hejl.

25.10.2008 20:11:31
slavekvnovotny
Co je to Házená?
Házená je kolektivní míčový sport, ve kterém proti sobě nastupují dva sedmičlenné týmy. Její počátky mají prapůvod už v míčových sportech starého Řecka. Hry tehdy sloužily dospělým jako forma zábavy nebo obřadu a dětem jako příprava na dopělost. Staří Římané provozovali míčové hry dokonce jako léčebný prostředek. Házenou(tehdy pod názvem Handbold) vymyslel dánský učitel Holger Nielsen v roce 1898. První pravidla vyšla v roce 1906. V Německu se v roce 1911 objevila varianta hry, ve které proti sobě nastupují dva jedenáctičlenné týmy, tzv. velká házená. Ta byla v roce 1936 na programu olympijských her v Berlíně.

Copyright reserved Lokomotiva Česká Lípa
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one