Házenkáři s přehledem porazili Liberec handball

Zdroj: Čeksolipský denník - http://ceskolipsky.denik.cz/ostatni_region/hazena_lokocl_liberec_20081030.html

Česká Lípa - K poslednímu utkání podzimní části Severočeské ligy v házené mužů přijelo na půdu Lokomotivy Česká Lípa družstvo Liberec handball. Liberečtí házenkáři sestoupili z 2. ligy a v letošní sezoně by měli společně s Českou Lípou a Mostem patřit mezi favority soutěže.

Do České Lípy nicméně přijeli v sobotu s velice mladým týmem a na Lokomotivu nestačili.

Lokomotiva Č. Lípa – Liberec handball 26:15 (15:10)

Za chladného dopoledne se rozehrálo utkání, do kterého vstoupila lépe domácí Lokotka. Svou vysunutou obranou ve středu hřiště dělala hostujícím hráčům velké problémy. Liberec se dokázal prosadit až v páté minutě, kdy korigoval již tříbrankové vedení domácích.

Lokomotivě se dařilo i v útoku a v bráně, kde ji držel svými zákroky gólman Jirousek. Zatímco Liberec spoléhal na střelbou z dálky, Lokomotiva kontrovala rychlými brejky a hrou na pivota. Přesto dokázal Liberec kolem 20. minuty snížit na rozdíl jediné branky, což pro něj bylo silným impulzem ke snaze o otočení dosavadního průběhu utkání. K tomu však domácí soupeře nepustili. V závěrečných minutách prvního poločasu si totiž dokázali vybudovat pětibrankové vedení, které se ukázalo být rozhodujícím.

Po přestávce pokračovaly oba celky ve tvrdé hře, které rozhodčí nechali volný průběh. Nastavená laťka vyhovovala více České Lípě. Domácí postupně navyšovali svůj náskok a nepouštěli hosty ke slovu. Skóre narostlo až na rozdíl jedenácti gólů, což znamenalo suverénní vítězství domácích házenkářů 26:15.

„Dobře jsme bránili, prosazování v útoku ale již tak slavné nebylo. Řada neproměněných brankových příležitostí zabránila většímu rozdílu v konečném skóre,“ řekl k utkání Tomáš Hejl, který působí na postu křídla.

Házenkáře českolipské Lokomotivy čeká za týden ještě jedno podzimní utkání. V Jablonci nad Nisou se střetnou v rámci 2. kola Českého poháru s místním druholigovým týmem ELP Jablonec n. N.

Sestava Loko Č. Lípa: Jirousek - Knap L., Pospíšil V., Duben J., Pavlíček P., Mifek M., Hejl T., Drobný J. a Drobný M.

Milan Drobný střílí branku.

========================================================================

30.10.2008 19:01:17
slavekvnovotny
Co je to Házená?
Házená je kolektivní míčový sport, ve kterém proti sobě nastupují dva sedmičlenné týmy. Její počátky mají prapůvod už v míčových sportech starého Řecka. Hry tehdy sloužily dospělým jako forma zábavy nebo obřadu a dětem jako příprava na dopělost. Staří Římané provozovali míčové hry dokonce jako léčebný prostředek. Házenou(tehdy pod názvem Handbold) vymyslel dánský učitel Holger Nielsen v roce 1898. První pravidla vyšla v roce 1906. V Německu se v roce 1911 objevila varianta hry, ve které proti sobě nastupují dva jedenáctičlenné týmy, tzv. velká házená. Ta byla v roce 1936 na programu olympijských her v Berlíně.

Copyright reserved Lokomotiva Česká Lípa
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one