Házenkáři Loko jsou s letošní sezonou spokojení

Česká Lípa - Přestože nejsou házenkáři českolipské Lokomotivy letos v Severočeské lize jasnými favority a po podzimu jim patří druhé místo, jsou se soutěží velice spokojení.

Důvodem ke spokojenosti je především vyšší úroveň odehraných utkání. „Soutěž je v letošní sezoně vyrovnaná. Je s kým hrát. Celky jako Most, Liberec a Děčín už mají svoji kvalitu,“ pochvaluje si prezident oddílu Patrik Pavlíček.

Právě Most, který soutěž vede o skóre před Českou Lípu, přitom Lokomotivu svou hrou nejvíce překvapil. Na jeho půdě prohráli Českolipští v říjnu rozdílem třídy. „Most předvedl Lokomotivě házenou z říše snů,“ podotkla k utkání jedna z opor Lokomotivy Tomáš Hejl.

Spokojenost panuje v Lokomotivě i s týmem žáků, který letos bojuje ve středu tabulky (také v Severočeské lize). „Umístění žáků ve středu tabulky odpovídá jejich výkonnosti. Je nicméně škoda, že v některých důležitých zápasech ztratili body v poslední minutě,“ řekl k mladým nadějím svého oddílu Patrik Pavlíček.

Žáky čeká o tomto víkendu turnaj ve Vršovicích. Mužský tým na nabídky k účasti na turnajích teprve čeká. Jistý mají zatím jen turnaj v   Mladé Boleslavi

.Házenkáři Loko Česká Lípa


==============================================================

23.12.2008 20:33:53
slavekvnovotny
Co je to Házená?
Házená je kolektivní míčový sport, ve kterém proti sobě nastupují dva sedmičlenné týmy. Její počátky mají prapůvod už v míčových sportech starého Řecka. Hry tehdy sloužily dospělým jako forma zábavy nebo obřadu a dětem jako příprava na dopělost. Staří Římané provozovali míčové hry dokonce jako léčebný prostředek. Házenou(tehdy pod názvem Handbold) vymyslel dánský učitel Holger Nielsen v roce 1898. První pravidla vyšla v roce 1906. V Německu se v roce 1911 objevila varianta hry, ve které proti sobě nastupují dva jedenáctičlenné týmy, tzv. velká házená. Ta byla v roce 1936 na programu olympijských her v Berlíně.

Copyright reserved Lokomotiva Česká Lípa
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one