Českolipský deník: Házenkáři snadno přehráli Děčín

Zdroj: http://ceskolipsky.denik.cz/ostatni_region/hazena_lokocl_decin_20081001.html
Česká Lípa - Hosté přijeli na hřiště českolipské Lokomotivy jen se sedmi hráči, čemuž odpovídalo i nižší úsilí vzdorovat favorizovanému soupeři.

K utkání severočeské ligy odcestoval Děčín do České Lípy bez dvou klíčových hráčů Opustila a Primuse, kteří museli pykat za červené karty z minulého zápasu v Liberci. Jejich absence se na hře hostů znatelně projevila.
Děčín jakoby rezignoval na možný bodový zisk a v průběhu celého utkání nikam nespěchal. „Evidentně zdržovali, aby nedostali moc gólů. V prvním útoku například hráli 3 minuty, spoléhali se na devítky a čekali, až jim tam něco spadne,“ řekl po zápase hrající prezident Lokotky Patrik Pavlíček.

Domácí nicméně liknavosti soupeře příliš nevyužili. „Dělali jsme hodně technických chyb. Šancí jsme sice měli dost, ale řadu z nich jsme neproměnili,“ popsal potíže svého týmu Pavlíček. I díky nižší produktivitě Českolipských skončil první poločas rozdílem jen pěti bodů.

Když v druhém poločase Lokomotiva přidala na rychlosti, objevila se další slabá stránka. Domácí v rychlých protiútocích často ztráceli balón. Ale přesto dokázali svůj náskok nadále zvyšovat až na konečných 23:11.

Házená nepříliš vysoké kvality byla podle Tomáše Hejla k vidění zejména proto, že soupeř vnutil domácím svůj pomalý styl hry, na který Lokomotiva až příliš snadno přistoupila. „Lokomotiva předvedla velmi slabý výkon, který však na Děčín bohatě stačil,“ dodal Hejl.

Je pravda, že se domácí nenechali soupeřem úplně ukolébat a měli utkání zcela pod kontrolou. „Hrálo se v přátelském a sportovním duchu, jelikož oba soupeři dobře věděli, kdo tahá za kratší konec,“ podotkl ještě Tomáš Hejl.

V příštím kole čeká Lokomotivu derby na půdě Jiskry Mimoň. „Bude to zajímavé utkání a my doufáme, že v Mimoni vyhrajeme,“ říká na závěr Patrik Pavlíček s tím, že se na zápas moc těší.

Lokomotiva Česká Lípa – Děčín 23:11 (10:5)

Sestava Lokomotivy: Jirousek, Knap, Poslpíšil V., Pospíšil P., Pavlíček, Duben, Hejl, Rataj, Drobný J., Drobný M.

Foto: na webu - stříli Libor knap jednu ze svých branek - http://ceskolipsky.denik.cz/ostatni_region/hazena_lokocl_decin_20081001.html

========================================================================

05.10.2008 13:35:05
slavekvnovotny
Co je to Házená?
Házená je kolektivní míčový sport, ve kterém proti sobě nastupují dva sedmičlenné týmy. Její počátky mají prapůvod už v míčových sportech starého Řecka. Hry tehdy sloužily dospělým jako forma zábavy nebo obřadu a dětem jako příprava na dopělost. Staří Římané provozovali míčové hry dokonce jako léčebný prostředek. Házenou(tehdy pod názvem Handbold) vymyslel dánský učitel Holger Nielsen v roce 1898. První pravidla vyšla v roce 1906. V Německu se v roce 1911 objevila varianta hry, ve které proti sobě nastupují dva jedenáctičlenné týmy, tzv. velká házená. Ta byla v roce 1936 na programu olympijských her v Berlíně.

Copyright reserved Lokomotiva Česká Lípa
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one