7.10. 2008 Lokotka porazila v českolipském derby rivala z Mimoně

Po dlouhé době se opět odehrálo českolipské derby mezi českolipskou Lokomotivou a Jiskrou Mimoň. Utkání se odehrálo na umělé trávě v Mimoni, ve kterém Lokomotiva pro zmatečném začátku jasně zvítězila 29:12, po poločase 12:5
Sobotní derby v házené mezi Mimoní a Českou Lípou, které se odehrálo naposledy v době, kdy Lokomotiva hrála ještě třetí ligu, vyznělo jasně por hostující hráče z České Lípy.
Mimoň se v úvodu ujala sice vedení 2:0, to bylo však zapříčiněno hlavně neproměňování brankových šancí Lokomotivy. Ta postupně zlepšovala svou obranu a vzrážela do nebezpečných protiútoků.

Tlak Lokomotivy sílil hlavně v druhé půli, kdy Lokomotiva zcela ovládla dění na hřišti. Nutno podotkout, že házenkářské derby mělo celkem početnou účast diváků, kteří viděli, jak domácí družstvo složené z dorostenců a navrátilců bojuje s českolipskou obranou.
V útoku Lokomotivy se zcela nedařilo tradičnímu střelci Pospíšilovi P., kterého však dokázali v tomto utkání zastoupit ostatní spoluhráči.

V dalším utkání, tj. v sobotu 11.10. se utkáme na domácím hřišti s družstvem Děčína B, které je na úplném chvostu prozatimní tabulky. Zápas by to neměl být nijak složitý pro domácáí hráče, kteří by se měli hlavně připravit na další důležitá utkání v Mostu a následně pak doma s Libercem.

Zápis ze zápasu Jiskra Mimoň - Loko Česká Lípa k nahlédnutí zde.

========================================================================
07.10.2008 20:13:16
slavekvnovotny
Co je to Házená?
Házená je kolektivní míčový sport, ve kterém proti sobě nastupují dva sedmičlenné týmy. Její počátky mají prapůvod už v míčových sportech starého Řecka. Hry tehdy sloužily dospělým jako forma zábavy nebo obřadu a dětem jako příprava na dopělost. Staří Římané provozovali míčové hry dokonce jako léčebný prostředek. Házenou(tehdy pod názvem Handbold) vymyslel dánský učitel Holger Nielsen v roce 1898. První pravidla vyšla v roce 1906. V Německu se v roce 1911 objevila varianta hry, ve které proti sobě nastupují dva jedenáctičlenné týmy, tzv. velká házená. Ta byla v roce 1936 na programu olympijských her v Berlíně.

Copyright reserved Lokomotiva Česká Lípa
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one