25.10. 2008: Loko Česká Lípa - Liberec handball 26:15 (15:10)

Poslední utkání podzimní části Severočeské ligy v házenů mužů odehráli muži Loko Česká Lípa na domácím hřišti proti družstvu Liberec handball. Toto družstvo sestoupilo s 2. ligy a spolu s domácí Lokotkou a Mostem by mělo patřit do špice tabulky.
Za chladného dopoledne se rozehrálo utkání, do kterého vstoupila lépe domácí Lokotka. Svou vysunutou obranou ve středu hřiště dělala hostujícím hráčům velké problémy. Liberec se dokázal prosadit až v páté minutě kdy korigoval již  3 brankové vedení domácích. Lokomotivě se celkem dařilo i v útoku, v  brance ji držel svými zákrokyy Jirousek. Liberec se prosazoval střelbou z dálky, Lokomotiva kontrovala rychlými brejky a hrou na pivota. Kolem 20 minuty dokázal Liberec snížit na rozdíl jedné či dvou branek a velmi se snažil zdramatizovat či zcela otočit dosavadní průběh utnání. To však domácí nedopustili a v závěrečných minutách prvního poločasu si dokázali vybudovat pětibrankové vedení, které se stalo rozhodující pro další průběh utkání.

Hra obou družstev nejen v první půli a i během půle druhé nebyla zcela v rukavičkách, bylo vidět i řada tvrdých zákroků, jak na straně Liberce, tak i na straně domácích, které nebyly zcela vždy rozhodčími zapískány.

Druhý poločas existova takřka jen jedno družstvo a to domácí. Liberec se takřka vytratitil svou hrou ze hřiště. Lokomotiva skvěle bránila, prosazování se v útoku již tak slavné nebylo. Řada neproměněných brankových příležitostí zabránila většímu rozdílu v konečném skóre.

Lokomotiva zcela zaslouženě zvítězila a podzimní část soutěže zvádla celkem uspokojivě, když získala šest vítězství a jednu porážku.

Sestava: Jirousek - Knap L., Pospíšil V., Duben J., Pavlíček P., Mifek M., Hejl T., Drobný J. a Drobný M.

Posledním zápasem podzimu bude 2.11. 2008 od 17,00 zápas druhého kola Českého poháru v házené proti druholigovému ELP Jablonec nad Nisou na jeho palubovce.
inja
========================================================================
25.10.2008 23:17:23
slavekvnovotny
Co je to Házená?
Házená je kolektivní míčový sport, ve kterém proti sobě nastupují dva sedmičlenné týmy. Její počátky mají prapůvod už v míčových sportech starého Řecka. Hry tehdy sloužily dospělým jako forma zábavy nebo obřadu a dětem jako příprava na dopělost. Staří Římané provozovali míčové hry dokonce jako léčebný prostředek. Házenou(tehdy pod názvem Handbold) vymyslel dánský učitel Holger Nielsen v roce 1898. První pravidla vyšla v roce 1906. V Německu se v roce 1911 objevila varianta hry, ve které proti sobě nastupují dva jedenáctičlenné týmy, tzv. velká házená. Ta byla v roce 1936 na programu olympijských her v Berlíně.

Copyright reserved Lokomotiva Česká Lípa
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one