1. kolo Českého poháru v házené - ČESKÁ LÍPA PORAZILA DRUHOLIGOVÉ ÚSTÍ NAD LABEM 28 – 24 ( 12 – 11 )

V neděli přivítali házenkáři Lokomotivy Česká Lípa v 1. kole Českého poháru v házené druholigový celek Chemičky Ústí nad Labem.

Oba celky jsou v přípravě a tento zápas byl dobrou prověrkou na novou sezónu.

Do prvního poločasu vstupila lépe domácí Lokomotiva a ujala se vedení 2:0. V následujících pěti minutách domácí celek 3x ubránil útok Chemičky, ale z rychlého protiútoku nedokázal proměnit své šance a nechal vyniknout hostujícího brankáře. V 15. min. odskočila domácí Lokomotiva na rozdíl tří branek 7:4. Ale zkušený celek Chemičky potrestal některé chyby českolipského celku a  dokázal v 25. min. prvního poločasu srovnat stav na 10:10 a nasledně jít poprvé v zápase do vedení. Českolipští házenkáři dokázali ještě v posledních dvou minutách prvního poločasu výsledek vyrovnat a v posledních sekundách ještě přidat jednu branku a tak první poločas vyhrát 12:11.

Na začátku  druhého poločasu se ujala Lokomotiva vedení 13:11, ale Chemička svou zkušenou hrou vyrovnala v 35. min. na 14:14 a do 45. min. otočila výsledek zápasu a dostala se poprvé do výraznějšího vedení na rozdíl tří branek 19:22. Domácí Lokomotiva, ale ještě zabrala a v 50. min. se jí podařilo srovnat stav na 22:22. V dalších pěti minutách vstřelily oba celky po dvou brankách a do poslední pětiminutovky se šlo za vyrovnaného stavu 24:24. Tato poslední část hry vyšla lépe domácímu celku, který dokázal ubránit útoky Chemičky a vstřelit rozhodující čtyři góly v tomto zápasu na konečných 28:24.

V dalším kole, na hřišti soupeře, se českolipský celek utká s dalším účastníkem druhé ligy družstvem ELP Jablonec na Nisou, který postoupil přes družstvo Sokolu Bělá pod Bezdězem v prodloužení.    

Sestava a branky CL: Jirouse M., Pospíšil P.-3, Duben J.-4, Pavlíček P.-2,Drobný M.-8,           Pospíšil V.-7, Mifek M.-2, Rataj M. a Knap L.-1

Střelci ÚL : Bůžek M. – 11, Novák J. – 6

Napsal: Patrik Pavlíček

Článek v elektronické podobě naleznete pod tímto odkazem - článek

Zápis o utkání Lokomotiva Česká Lípa - Chemička Ústí nad Labem naleznete pod tímto odkazem - zápis

Foto mužů ze zápasu 1. kola Českého poháru v házené

===================================================

05.09.2008 10:25:47
slavekvnovotny
Co je to Házená?
Házená je kolektivní míčový sport, ve kterém proti sobě nastupují dva sedmičlenné týmy. Její počátky mají prapůvod už v míčových sportech starého Řecka. Hry tehdy sloužily dospělým jako forma zábavy nebo obřadu a dětem jako příprava na dopělost. Staří Římané provozovali míčové hry dokonce jako léčebný prostředek. Házenou(tehdy pod názvem Handbold) vymyslel dánský učitel Holger Nielsen v roce 1898. První pravidla vyšla v roce 1906. V Německu se v roce 1911 objevila varianta hry, ve které proti sobě nastupují dva jedenáctičlenné týmy, tzv. velká házená. Ta byla v roce 1936 na programu olympijských her v Berlíně.

Copyright reserved Lokomotiva Česká Lípa
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one