12. Česká Lípa - HK Lovosice B 30 : 23
13. Chemička "B" - Česká Lípa 24 : 22
14. Česká Lípa - Varnsdorf

V sobout 16.5. se v České Lípě představil vedoucí Most a obě družstva předvedla velmi pohlednou házenou, která měla tu nejvyšší úroveň v Severočeské lize.
Celkem jasný průběh mělo utkání v Děčíně. Lokomotiva se prosazovala v útoku, v obraně se dařilo a náskok fakticky jen narůstal.
Českolipské derby vyhrálo domácí družstvo z České Lípy. Zápas přinesl průměrný zápas s vyrovnaným průběhem.
V neděli 26.4. 09 jsme nastoupili v Děčíně, proti tamnímu "áčku". Děčin nastoupil snad v nejsilnější sestavě, kterou je schopen sestavit. Děčín od začátku měl herní převahu, která se ještě zvýšila po odstoupení hostujícího Pavlíčka. Lokomotiva v druhém poločase ještě bojovala a snažila se Děčínu hru znepříjemnit, avšak velmi kompaktní hra Děčína slavila úspěch. Děčín vyhrál zcela zasloužně nad Lokomotivou 25:18 (13:7).
Snadná výhra domácích házenkářů nad slabým Varnsdorfem přinesla až druhá půle 29 :15 (13:8).
První zápas jara, první prohra jara, druhá v sezóně.
Tak začala neslavně jarní částo zápasů Severočeké ligy. Výsledek zápasu se zrodil až v druhém poločase, když první poločas ovládla Lokomotiva a vyhrála ho 11:10.

Mimoň - Českolipští házenkáři potvrdili roli favorita a porazili Mimoň jednoznačně o 18 gólů
V sobotu 27.9. 2008 porazila Lokomotiva Slavoj Děčín "A" 23:11, po poločase 10:5.

Házenkáři Lokomotivy Česká Lípa porazili v sobotním utkání severočeské ligy Slovan Varnsdorf 30:19. Výsledek napovídá, že Lokomotiva v poklidu dokráčela k vítězství, opak byl však pravdou.