I bez Pavlíčka Lokomotiva zvítězila

Házenkáři Lokomotivy Česká Lípa porazili v sobotním utkání severočeské ligy Slovan Varnsdorf 30:19. Výsledek napovídá, že Lokomotiva v poklidu dokráčela k vítězství, opak byl však pravdou.

V úvodní desetiminutovce zápasu, za vyrovnaného stavu skóre, přišla Lokomotiva o jednu ze svých spojek Pavlíčka, který kolem 10. minuty utkání při obraném zákroku utrpěl tržnou ránu nad obočím a musel být ošetřen na místní pohotovosti. Pavlíček byl v úvodu hlavní postavou Lokomotivy, dokázal se prosazovat přes obranu domácích a jeho zranění zastavilo narůstající tlak Lokomotivy. Lokomotiva musela přeskupit své řady a snažila se skórovat z rychlých protiútoků. Lípa si tak dokázala do 20. minuty vybudovat pětibrankové vedení, které do konce poločasu ještě navýšila. Poločas tak skončil 8:14 pro hosty z České Lípy.

Druhý poločas přinesl rozkouskovanou hru, Varnsdorf předváděl házenou plnou technických chyb a přehlídku neproměněných šancí, při kterých se předvedl i českolipský brankář svými zákroky. Na straně Lokomotivy se v útoku lehce prosazoval Petr Pospíšil střelbou z dálky, který z domácího gólmana dělal jen přihlížejícího diváka. Lokomotiva dokázala i v druhém utkání v sezóně vstřelit soupeři 30 branek a připsala si důležité vítězství z hřiště, na kterém v minulém kole vyhořel i Liberec, sestuptivší z 2. ligy.

Sestava a branky – Jirousek M. – Pospíšil P. 7, Drobný M. Pospíšil V. a Knap L. po 5, Hejl T. a Pavlíček P. po 3, Duben J. a Rataj M. po 1, Drobný J.

V sobotu 27.9. od 12.30 přivítá Lokomotiva na svém hřišti Slavoj Děčín „A“. Pro českolipské házenkáře může případný nejistý start Pavlíčka znamenat značné problémy, které se mohou projevit hlavně v útoku. Věříme, že Lokomotiva zvítězí i dalším utkání a předvede svou tradiční hru.