Házenkářské soutěže začaly

Sobotní zápas starších žáků na házenkářském hřišti Lokomotivy Česká Lípa se stal jednou ze součástí slavnostního otevření sportovního areálu Lokomotivy pro širokou veřejnost Českolipska.

Starší žáci: Loko CL – ELP Jablonec 18:29

Starší žáci zahájili letošní sezonu se změnou herního plánu, od letošního roku se nehraje systémem turnajů, ale samostatných utkání doma a venku o délce 2 x 25 min.

Žáci Lokomotivy nastoupili do utkání s velkou dávkou odvahy a odhodlání, které jim bohužel vydrželi jen do 15 minuty utkání, kdy drželi s Jabloncem krok ve skóre 7:8, ve zbývajících minutách poločasu již mnoho branek nepadlo, Lípa skórovala pouze jednou, proti pěti brankám Jablonce. Poločasový výsledek 8:13 nebyl pro Lokomotivu lichotivý, odpovídal však zcela průběhu poločasu.

Druhý poločas pokračoval takřka ve stejných kolejích, Lokomotiva zaostávala za svým soupeřem, nejen že se nedařilo v obraně, ale také útočná aktivita českolipských žáků byla místy bezzubá. Valná většina střel mířila mimo branku nebo do rukou brankáře. Na hráčích bylo znát mírné podcenění soupeře, které přineslo i celou řadu technických chyb. Jabloneckým se však v útoku dařilo, navyšovali postupně náskok nad domácími až na konečný rozdíl 11 branek. První mistrovské utkání prohráli žáci Loko 18:29 a budou muset ve svých trénincích zapracovat na útočné fázi, aby další utkání přinesla alespoň dílčí úspěchy.

Muži: Loko CL – ELP Jablonec B 32:17

První utkání Severočeské ligy mužů, jednomu z favoritů soutěže, vyšel. Lokomotiva hlavně výkonem a hrou v druhé půli porazila Béčko druholigového Jablonce. Jablonec se prezentoval sympatickou hrou a prosazoval se hlavně přes nekompaktní a nedůslednou obranu domácích. Lokomotiva, tak jako obvykle, se prosazovala z rychlých protiútoků. Z postupných útoků se Lokomotiva dokázala prosazovat ze všech postů. Lokomotiva si v průběhu první 30minutovky vybudovala postupně 4 brankové vedení, konec poločasu tak skončil 13:9.

Druhý poločas probíhal zcela odlišně. Lokomotiva měla průběh utkání zcela ve svých rukou, na hřišti zcela dominovala a utkání, i když chvíle dosti vypjaté, dovedla do vítězného konce. Nejlepším střelcem utkání se stal Ing. Petr Pospíšil s 9 brankami. Lokomotiva si připsala první dva body. Další utkání sehraje na hřišti Slovanu Varnsdorf, na domácí antuce se představí házenkáři v sobotu 27.9. od 12:30 proti Slavoji Děčín A.

Sestava Loko: Jirousek M. - Knap L., Pospíšil V., Duben J., Pavlíček P., Mifek M., Hejl T., Pospíšil P. Drobný M., Drobný J., Rataj M. a trenér Duben J.

Napsal: Tomáš Hejl