Českolipský deník: Utkání českolipské Lokotky s Jabloncem přineslo hodně vyloučení

Česká Lípa - Velké množství vyloučených hráčů bylo k vidění v utkání severočeské házenkářské ligy mezi domácí Českou Lípou a Jabloncem nad Nisou, které Lokomotiva vyhrála jednoznačně 32:17.

Emoce vzplály už před zápasem, kdy domácí házenkáři zjistili, že se v sestavě soupeře objevil i hráč, který jejich spoluhráči Capouchovi před čtyřmi lety vykloubil rameno. V utkání mu nic nedarovali, a tak se po jedné z šarvátek, která přinesla oboustranné vyloučení, bývalý hříšník do hry už raději nevrátil.

Č. Lípa – Jablonec n. N. 32:17 (13:9)

Lokomotiva se v první půli brzy ujala vedení, ale Jablonec ji do většího trháku nepustil. Dařilo se mu totiž prosazovat přes nepříliš kompaktní obranou domácích. Utkání bylo nicméně vyrovnané jen do stavu 4:4. Pak si Česká Lípa postupně vybudovala čtyřbodový náskok, který udržela až do přestávky.

Také v druhé polovině hrací doby to dlouho nevypadalo na snadné vítězství. Hra Českolipských byla nevyrovnaná, s řadou technických chyb a nepřesných přihrávek. Čtyřbrankový odstup se nezměnil až do 40. minuty, pak ale následovala dlouhá šňůra gólů. Během osmi minut nastříleli domácí 9 branek, zatímco ani jednu neinkasovali. Hostům nepomohlo ani velké prostřídání kádru ve 45. minutě. „Po vyloučení jednoho z jabloneckých hráčů se nám povedla řada brejků, které prakticky rozhodly utkání,“ popsal zlom zápasu prezident Loko Č. Lípa Patrik Pavlíček.

Hrálo se tvrdě, ale v rámci fair-play. Přesto přišla řada vyloučení, kterých však mohlo být i mnohem více. Hráči obou týmů totiž reagovali impulzivně na výroky rozhodčích. „Výroky rozhodčích byly spravedlivé, ale reakce na ně nebyly přiměřené,“ podpořil dodatečně sudí Patrik Pavlíček.

Podle Pavlíčka nelze utkání považovat za generálku na 2. kolo Českého poháru, ve kterém se Lokotka střetne se stejným soupeřem. „Hráli jsme proti jablonecké rezervě. V pohárovém utkání bude sestava soupeře jiná, z této tam budou asi jen 2 hráči.“

Sestava Lokomotivy Č. Lípa: Jirousek - Knap, Pospíšil, Duben J., Pavlíček, Mifek, Poslpíšil, Hejl, Drobný M., Drobný J., Rataj