13.9.2008 Dozvuky sobotních zápasů

V sobotu 13.9. 2008 odehrála obě družstva českolipské Lokomotivy první mistrovská utkání s polovičním bodovým ziskem. Starší žáci Lokomotivy bohužel celkem výrazně podlehli družstvu z Jablonce, muži si přes problémy v prvním poločase si poradili s Jabloncem. Jak se psalo na příspěvcích na hazena.pb.cz, ta Lípa asi ráda vyhrává :-)
Bohužel zcela komentovat zápas starších žáků nemohu a to zcela objektivního důvodu, posledních cca 10 minut nemůže vypovídat o průběhu utkání hraného 2 x 25 min. Na první pohled však bylo, že žáci Loko nehráli v obraně tak důrazně jak měli. Výhra hostů  byla asi zasloužená - čekáme na další článek či komentáře od starších žáků.

V zápase mužů se od začátku projevila u některých hráčů jakási nervozita, slušně napsáno, - někteří se hold nemusejí.

Jinak k samotnému průběhu zápasu, Lokomotiva se od začátku ujala vedení, Jablonec však kontroval  a prosazoval se přes nepříliš kompaktní obranou domácích. Do stavu 4:4 celkem vyrovnané utkání hrané v tvrdším duchu, ale snad i fair play. Domácí si následně vypracovali čtyř brankové vedení, které udrželi až do konce půle. Stav po 30 minutách tak byl 13:9 pro domácí. Jelich hra však byla nevyrovnaná, řada technických chyb, nepřesné přihrávky, ale i nesoustředěnost a někdy i zbytečně nepřiměřené reakce na výroky rozhodčích.
Úvodní minuty druhé půle navázali stylem hry na minuty z půle první a tento stav přetrvával až do cca 45 minuty, kdy Jablonec prostřídal svůj kádr. Domácí serií branek definitivně rozhodli utkání. Na straně Lokomotivy si zahráli snad všichni :-). Výsledek 32:17. Když předposlední branku dával z rychlého berejku DJ (Drobný Jaromír)  ...............  :-) ............... kdo zná DJ pohled přepřekrásný.

Nutno dodat na závěr, že utkání mělo několik vyloučených na obou stranách a přiznej me si, že jich klidně mohlo být i víc.

Sestava Loko:     Jirousek M. - Knap L., Pospíšil V., Duben J., Pavlíček P., Mifek M.,    Poslpíšil P., Hejl T., Drobný M., Drobný J., Rataj M. a trenér Duben J.

Nejlepší střelec Loko Pospíšil Petr s 9 brankami.